Google Arama'dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi nedir» Pdf indir | Video | Nasıl Yapılır | Sağlık | Para Kazanmak | Teknoloji | Haber | Blog | Kadın | Erkek
Hoşgeldiniz Bugün 01 18 2018

Google Arama’dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi Nedir?

Google arama'dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi

Google arama’dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi ne demek?

 

Google arama’dan Dmca ile ilgili içerik kaldırma bildirimi alan arkadaşlar vardır mutlaka ve bu durum’da ne yapabiliriz. Bu uyarıyı ilk defa aldığımdan dolayı silzerle bu durumu ve sorunu nasıl çözeceğimiz hakkında bilgi vermek istedim. Bu durum aslında daha önce yayınlanan bir içeriği kullanmak anlamıda gitmektedir. İster istemez bir çok webmaster veya web site sahipleri ben içerikleri kendi web sitelerinde kullanmaktadırlar.

 

Google arama'dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi

 

Google arama’dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi, uluslararası bir çeşit içeik kaldırma bildirimi. Analdığım kadarı ile size bir uyarı geldiğinde size ait olan web sitenizin url’sini kadırmanız gerektiğini ve şikayet eden kişinin web sitesi ile birlikte ( https://www.lumendatabase.org/notices/113949036 ) buna benzer bir url’de olduğunu göstermektedirler. İçeriğinizi otomatik olarak kaldırılacağını, ayrıca google index içerisinden yani google aramalardanda kalkacağını gösremektedir.

 

Eğer başınıza resimdede gördüğünüz üzre bir mail adresinize buna benzer bir uyarı geldiğinde sırası ile şunları hemen zaman geçmeden kaldırmak olacaktır. Ayrıca www.dmca.com sitesinden içeriğinizinde güvende kalmasını isteyebilirsiniz. Uluslararası bir çeşit şikayet web sitenizin içeriklerini güvence altına alabilirsiniz. Tavsiye ederim, bu sayede paylaştığınız içeriğin güvenlğini sağlamış olursunuz.

 

Google arama’dan DMCA ile ilgili içerik kaldırma bildirimi ne yapmalı?

 

Öncelikle e-mail’den gelen içeriğin url’si (örnek) http://www.baytekinn.com/google-icerik-kaldirma-uyarisi gibi bir url olarak görülmektedir bu içeriği hemen kaldırmanız gerekiyor, Yasal yollarla teliften dolayı mahkemeye verilme ihtimaliniz artar. Eğer içeriği kaldırır ve bu içieriği webmaster araçlarından kaldırtırsanız daha iyi olacaktır ve sorun ortadan kalkacaktır. Nasıl yapılacağını kısaca anlatacağım.

 

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr&authuser=0 (webmaster) buraya giriş yapalım. Buradan hangi web sitemiz ise o web sitemizin bulunduğu kontrol paneline giriş yapalım buradan google dizini> url’leri kaldır> geçici olarak gizle tıklayın ve size ait olan ve şikayet edilen url’yi yapıştırın ve onaylayın daha sonra bu url belirli bir süre beklemede kalacaktır. Daha sonra google yetkilileri tarafından url kaldırılacaktır mutlaka.

 

Kaldırma işlemi olmadan önce şikayet edilen url’nizi google arama motorunda aratın, sayfanın en altında dcma diye bir şikayet uyarısı var ise yukarıda ki yazdıklarımı uygulayın ve url’yi hemen kaldırın. Kalkma işlemi bitikten sonra tekrar google arama motorunda url’yi kontrol edin kalkmadı ise tekrarlayın.

 

Siz siz olun bir başkasının içeriğini kesinlikle kullanmayın kopyala yapıştır yapmasanızda dahil mutlaka bu sorunlar çıkacaktır dikkatli olun derim. Makale yazarak para kazanma konusunda detaylı bir araştırma yapmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan WordPress Yorum Kapalı Sorunu Çözümü Burada başlıklı makalemizde wordpress blog, WordPress yorum kapalı ve WordPress yorum kapalı çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.


Loading Facebook Comments ...
Yorum Yap